Der modtages kun ansøgninger fremsendt pr. post. Købmand Sven Hansen og Hustru Ina Hansens Fond, er stiftet i stiftet 23. november 1971 af købmand Sven Hansen og hans hustru Ina Anina Kirstine Hansen, og har til formål at støtte f.eks. Julemærkefonden, Familier med kræftramte børn, Frelsens Hær sam... Læs mere
Send din ansøgning til følgende adresse:
Købmand Sven Hansen og Hustru Ina Hansens FondEnergivej 34180 SorøAnsøgniger skal fremsendes pr post og indeholde en redegørelse for formålet og gerne et budget samt hvor der iøvrigt er ansøgt til samme formål.
Ansøgningsfrist er 15.4. Ansøgningen skal indeholde en redegørelse for det formål, som der søges. Ansøgere skal oplyse mailadresse, cpr. nr./cvr. nr. og et kontonummer i et pengeinstitut.
Opgradér til Premium og få:
"Super værktøj! Legatbogen sparede mig for en masse arbejdstimer."